ODTWARZACZ ONLINE: słuchaj 1, słuchaj 2, WinAmp

Wczoraj, 24 czerwca w Łabiszynie odbył się II Łabiszyński Bieg Świętojański.

Na łabiszyńskiej wyspie tego dnia pojawiło się prawie 300 biegaczy i kijkarzy. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km. Przed startem biegaczom i zawodnikom nordic walking dopisywały dobre humory i bojowy nastrój.

Warunki pogodowe tego dnia były dla wielu biegaczy niesprzyjające- najpierw we znaki dawała się duchota, a potem opady deszczu. Najlepiej na biegowym dystansie poradził sobie Adrian Bednarek z Bydgoszczy, który na mecie pojawił się się po 17 minutach i 18 sekundach.

Drugie miejsce w kategorii mężczyzn zajął Michał Wiwatowski, a trzecie Maciej Cyrok. Wśród kobiet pierwsza dobiegła Agnieszka Szymanowska z czasem 20 minut, na drugim miejscu uplasowała się żninianka Zofia Kanarkowska, a na trzecim Marlena Golon. W kategorii Nordic Walking wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mielecka z Gąsawy, na drugim miejscu była Agnieszka Kędzierska, a trzeci- Kamila Kolberg, obie z Trzemeszna. Wśród mężczyzn trzy pierwszy miejsca na podium zajęli kolejno Grzegorz Nowak, Zbigniew Szymański i Piotr Gryczka.
Na biegach pojawił się również wicestarosta żniński Andrzej Hłond, który po raz kolejny wystartował w zawodach i zmierzył się z 5-kilometrową trasą.

Łabiszyński Bieg Świętojański, jak sama nazwa wskazuje, jest połączony z obchodzoną niedawno Nocą Świętojańską. Również na Łabiszyńskiej Wyspie można było wyplatać wianki. Ponadto dla  uczestników przygotowano również stoiska, promujące zdrowy tryb życia. Jak zapowiedział burmistrz  Jacek Idzi Kaczmarek, wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku biegi również się odbędą.

Atrakcją były również biegi dla dzieci w następujących kategoriach- bieg malucha, przedszkolaka, szkolniaka, ucznia oraz bieg młodzieżowy.